iletişim

Adres :

Celal Bayar Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü

Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi 45140 MANİSA

E-mail : cbuphysicsdept@gmail.com

Tel      : (0236) 201 3101

Faks    : (0236) 241 21 58

ulaşım

         Fizik Bölümü, Celal Bayar Üniversitesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi içerisindeki Fen-Edebiyat Fakülte binasında bulunmaktadır. Yerleşke Manisa şehir merkezinden yaklaşık 10-13 km uzaklıkta ve Muradiye Beldesi civarında bulunmakdadır. Manisa'dan veya İzmir'den değişik ulaşım araçlarıyla yerleşkeye gelmek mümkündür.

 Manisa'dan ulaşım:

 “Manisa- Muradiye Kampüsü” hattında çalışan minibüsler yaklaşık yarım saat aralıklarla Manisa Otogarından hareket etmekte ve yolculuk 25 dakika kadar sürmektedir. Tatil ve yaz dönemlerinde sefer sayılarında ve sıklıklarında değişiklikler olabileceği göz önüne alınarak seyahat planlanı yapılmalıdır.

Üniversite bünyesindeki öğrenci ring hattında bulunan minibüsler saat başlarında Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi ve Manisa şehir merkezindeki Rektörlük yerleşkesi arasında seferler düzenlemektedir.

Özel araçla gelinmesi halinde, Manisa–Menemen (D250) karayolundan Menemen istikametinde yaklaşık 7 km ilerledikten sonra Muradiye Beldesine ulaşılır. Aynı istikamette devam edilerek Muradiye Beldesini geçtikten 1 km kadar sonra sağda “CBÜ Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kampüsü” yol ayrımına gelinir. Kampüs, bu yolun sonunda ve kavşaktan 1.5 km uzaklıktadır.

 

İzmir'den ulaşım :

İzmir Otogarı'ndan Manisa Seyehat otobüsleriyle Manisa Otogarı'na gelinerek Otogar'dan hareket eden Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kampüsü minibüsleriyle yerleşkeye ulaşılabilir. İzmir-Manisa arası seyehat süresi yaklaşık 30 dakikadır.

İzmir'in değişik semtlerinden hareket eden servis otobüsleri günün değişik saatlerinde karşılıklı ve doğrudan Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kampüsüne yolcu taşımaktadır. Şehrin değişik noktalarından, örneğin; Bornova Osman Kibar meydanından bu otobüslere binerek kampüse ulaşmak mümkündür. Ancak tatil ve yaz dönemlerinde servis seferleri azalmakta veya durdurulmaktadır.

Özel araçla yerleşkeye ulaşmak için “İzmir-Bornova-Manisa-Yerleşke” veya “İzmir-Çiğli-Menemen-Emir Alem-Yerleşke” güzergahlarından birisi tercih edilebilir.

İzmir'den Muradiye Beldesine'ne kadar trenle de gelmek mümkündür. Devlet Demir Yolları'na ait tren seferleri İzmir'den, “Basmane-Karşıyaka-Menemen-Muradiye-Manisa” hattı üzerinde işlemektedir.

İletişim Formu

GÖNDER
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik